Dobrodružství pod stanem

Dobrodružství pod stanem

Letní tábory jsou pro většinu z nás symbolem dobrodružství a zábavy ve společnosti kamarádů. Pokud chcete dopřát svému dítěti taky kousek takového dobrodružství, ale sami jste ho nezažili, nebo nemáte na tábor ty nejlepší vzpomínky, pojďte se podívat, na co si při výběru letního tábora dát pozor. Chceme, aby to byl pro dítě kouzelný zážitek, ne noční můra. Základem úspěchu je, abyste vybrali tábor, který bude vaše dítě bavit. Pokud miluje koně nebo tanec a vy ho pošlete na turistický tábor, asi to nevyvolá takové nadšení, jaké byste si představovali. Dnešní nabídka je už opravdu široká, nemusíte se omezovat jen na stanovou klasiku, která má ale stále své kouzlo. 

Jede se pod stan!

Stanový tábor, ať už skautská nebo jiný, patří k letní klasice. Počítejte se tím, že pro spaní ve stanu je potřeba dítě vybavit kvalitním spacákem, aby mu nebyla zima. Tak myslete na to, že stanové tábory mají jen velmi základní hygienické vybavení, na splachovací záchod a každodenní teplou vanu bude muset váš potomek na dva týdny zapomenout. Naopak si do sytosti užije pobytu na čerstvém vzduchu, a to za každého počasí. Les se stane jeho druhým domovem. A seznámí se s tím, kolik práce obnáší příprava jídla nebo večerního ohně, je potřeba aby tu každý přiložil ruku k dílu. Pro děti, které milují dobrodružství je stanový tábor ideální volba.

teepee v noci

Chatky a hry!

Pro méně dobrodružné povahy existuje široká nabídka táborů s chatkovým zázemím, kde není problém se každý sen umýt. To ovšem neubírá z možností zábavného programu, kteří vedoucí pro své svěřence chystají. Tady vaše dítě čeká plno her, výletů, koupání a tvořivých dílen. Cílem je, aby se tu vaše dítě opravdu bavilo a čas na táboře si užilo.

Téma podle chuti!

Pro některé děti je daleko lákavější možnost tematického tábora, kde se bude celou věnovat svému koníčku. Existují sportovní a taneční tábory, koňské tábory, výtvarné i počítačové, pro fanoušky komiksů i rybáře, možnosti jsou téměř nekonečné, stačí jen chvíli hledat. Většina programu na takovém táboře se týká právě rozvoje dané dovednosti nebo rozšiřování znalostí o tématu tábora. Děti se samozřejmě dočkají i her a jiného zábavného programu, ale většina času bude věnována právě zvolenému tématu.

skauti na procházce

Učit se i o prázdninách!

Možná to nezní úplně populárně, ale pro někoho může být i tahle možnost lákavá. Řeč je o jazykových táborech a pobytech, kde si vaše dítě může výrazně rozšířit své jazykové dovednosti. Fungovat to bude ale jen v případě, že ho jazyk(y) baví, jinak bude podobný tábor spíš za trest, než za odměnu.

Tak už jste vybrali ten pravý tábor?