Www

Jak poznat, zda je půjčka výhodná?

Snad každý z nás touží po tom, aby byl jeho plat alespoň tak vysoký, aby si jeho prostřednictvím mohl čas od času splnit nějaké to přání. Bohužel, sny bývají často jiné než skutečnost, a tak nezbývá, než své plány realizovat prostřednictvím půjčky, protože to je další ze způsobů, jak se rozumnou cestou dostat k penězům, které si nejste schopni v dohledné době vydělat.

credit-4516068_640

Jenže dříve, než se pro půjčku rozhodnete, tak důkladně počítejte. Nenechte se zlákat reklamou a nachytat na laciné sliby. Raději si všechno pořádně prověřte, a ten nejlepší způsob, jak se ujistit o tom, že se jedná o opravdu výhodnou nabídku úvěru, anebo alespoň o takovou, jakou unesete, je všechno si spočítat. Takže když jde o peníze, měli byste v ruce držet kalkulačku.

Jenže ono se může stát i to, že nakonec dojdete k závěru, že vlastně sami pořádně nevíte, na co se máte zaměřit, jak to spočítat, zkrátka jak dojít k rozhodnutí o tom, zda si úvěr sjednat či ne. V takovém případě je po ruce ještě jeden šikovný pomocník v podobě kalkulačky americké hypotéky anebo nějaké další jí podobné, která je rovněž volně ke stažení na internetu.

joy-1078270_640

Ta vás sama upozorní na zásadní úskalí půjček, a pomůže vám srovnat jednotlivé nabídky.

V každém případě byste měli vědět ještě jednu věc. Pouze na úrokové míře celková kvalita nabídky nestojí. Bohužel, většina lidí si myslí opak, takže porovnáním úroků jejich výpočty končí. A to je škoda, protože takto mohou snadno sednout na lep podvodníkům, kteří záměrně sníží úroky, ovšem další nemalé výdaje schovají do jiných položek, jako jsou poplatky a sankce, kterým se nevyhnete.

Pakliže nechcete naletět podvodníkům, měli byste se zaměřit na celkovou výhodnost nabídky a na to, kolik za ni zaplatíte za celou dobu splatnosti úvěru. Takový údaj zahrnuje veškeré výdaje spjaté s půjčkou po celou dobu její splatnosti, takže už vás v budoucnu nic nemůže překvapit.

Mohlo by se vám také líbit...