Nezařazené

Nejen zábavná hračka

Kilogramy nabité o Vánocích se shazují velice těžko. Mnoho populárních sportovních aktivit typu běh nebo jízda na kole vzhledem k počasí příliš provozovat nejde a na rotopedu to většinu lidí přestane bavit během jednoho dvou týdnů. Řešením může být koupě trampolíny. Neexistují pouze venkovní verze, které jsou vhodné na zahradu, ale také se dají pořídit typy vhodné do interiéru. Tyto malé modely jsou vhodné pouze pro jednoho člověka a dají se používat prakticky kdekoliv v bytě. Tedy pokud máte zrovna místa nazbyt.
malá trampolína
Skákání po trampolíně se zdá být jako hračka, ale zkuste to dělat v kuse několik minut a uvidíte, že taková legrace to přeci jen není. I běžné skákání je zátěží na nohy a obecně na fyzičku. Když si k tomu navíc seženete speciální cviky, budete mít co dělat. Videa s různými typy cvičení se dají sehnat buďto ve specializovaných obchodech, nebo ještě lépe na internetu, kde jsou k dispozici obvykle zdarma. V letních měsících můžete používat trampolínu například na zahradě. Pohyb na čerstvém vzduchu je daleko zdravější než mezi čtyřmi stěnami doma.
Trampolína není příliš drahá, dá se koupit za pár tisícovek. Je však důležité, abyste nekupovali úplně nejlevnější modely, jelikož se vám to může krutě nevyplatit. Ty nejenže moc dlouho nevydrží, ale také jim často chybí důležité bezpečnostní prvky, které by měla mít každá trampolína. Jsou důležité hlavně ve chvílích, kdy vám nevyjde skok. Přítomnost či naopak absence bezpečnostních prvků může znamenat rozdíl mezi pár oděrkami a nutností jet na rentgen.
dívky na trampolíně
Většina lidí si myslí, že trampolína je pouhopouhá hračka, která je určená primárně pro děti. Jedná se však o nástroj, který vám může dát do pořádku kondici a pomoci s úbytkem kilogramů. Aby však byl účinek maximální, je nutné cvičit pravidelně, alespoň třikrát týdně. V opačném případě nebude efekt tak pozitivní, jak byste možná čekali.

Mohlo by se vám také líbit...