Služby

Svépomocné rekonstrukce v domě mohou narazit na problém


Také se řadíte k lidem, co se sami pouští do různých oprav či rekonstrukcí? Stavíte příčky z pórobetonových tvárnic, instalujete vodovodní a odpadové trubky, vyrábíte si sami nábytek, malujete a pokládáte koberce? Toto jsou běžné činnosti, které zvládají kutilové v domácnostech již mnoho let, protože jde o práci po fyzické stránce zvladatelnou poměrně lehce. Jenže, co když potřebujete začít něčím obtížnějším, na co vám síly nestačí, a kde je zapotřebí opravdu hrubá síla a mimo jiné i nějaké zkušenosti: Co třeba takové bourání dveřních futer?

dveře v domě

Vybourání zárubní cena je položka, kterou si snadno u těchto pracovních činností zjistíte, a následně si službu objednáte. Budete mít jistotu, že práci provede profesionál, a že po jejím ukončení můžete věnovat svou energii dalším stavebním záležitostem, například vyzdívání a formování vstupu na terasu či do obytných prostor.

interiérové dveře

Při bourání zárubní se můžete setkat s některými nepříjemnostmi, které komplikují situaci, jako je špatný přístup pro práci s ručním kladivem a sekáčem, kde je nutné pracovat s citem a vyhnout se elektrickým kladivům, tuhý beton ve spodní části zárubní pod podlahou, přítomnost ocelových výztuží, a velmi často blízkost vedení elektroinstalace od rozvodných krabic a vypínačů svítidel.

Častým typem zakázek je také bourání více zárubní, než jen jedné, například u vchodových dveří, toto jsou případy domů v původní stavu, které se rekonstruují, a kde se přestavuje interiér ve smyslu změny celkové koncepce bydlení. Zárubně se bourají u bytů v panelových domech nebo činžovní zástavbě, v rodinných domech, vilkách, rekreačních nemovitostech, ale i v penzionech, hotelích a u dalších ubytovacích zařízení. Větší zakázky lze také očekávat u stavebních činností na úřadech, sportovištích, v budovách škol, výrobních a skladových prostorách a podobných objektech.

Mohlo by se vám také líbit...