Nezařazené

Úspory z nebe

Každý rozumný člověk si jistě přeje ušetřit co nejvíce svých financí. A jistě nezáleží ani moc na tom, jak velkou má výplatu. A každý člověk, který má zahradu, jistě ví, jak drahý je její provoz. Co je platné, že si sami vypěstujeme nějakou tu zeleninu či ovoce, když jen voda na zalévání je tak příšerně drahá.

A přitom některé druhy rostlin chlorovanou vodu přímo nesnášejí. Například
·        rododendrony
·        azalky
·        kanadské borůvky.

Vadí jim soli a chlor, které se v upravené vodě vyskytují. Pokud použijeme vodu, která nám spadne z nebe, ušetříme spoustu peněz. Je vypočítáno, že dokonce až padesát procent výdajů za vodné a stočné. A to už stojí za to pořídit si nějaké sudy, do kterých se dešťová voda pochytá a pak použije. Někteří lidé tvrdí, že voda na sebe cestou na zem nabalí spoustu nečistot a chemikálií, které jsou v ovzduší. Je to pravda, ale jen z části.

Platí to v místech
–         s velkou prašností
–         v blízkosti frekventovaných komunikací
–         tam, kde jsou oblasti s velkým výskytem holubů.
Pak je potřeba větší opatrnost.

I voda se může zkazit

Ti, kdož nemají problém ani s holuby a ani s prašností, si mohou v klidu nachytat vodu okapem do soudku a zalévat. Bude se to určitě hodit zvlášť v obdobích sucha, kdy je zalévání přímo zakázáno.
·        Pokud se obáváte, že se neupravená voda začne kazit, můžete tento problém snadno vyřešit.
·        Stačí dát soudek pod zem, kde tolik nekolísá teplota a voda není vystavena přímému slunečnímu záření.

Ale ani v tomto případě se nedoporučuje skladovat dešťovou vodu příliš dlouho. Jestliže se chystáte na dovolenou, raději vodu vylijte. Je tu riziko, že si sem najdou cestu komáři, kteří nakladou do kazící se vody své larvy. A překvapení po dovolené, v podobě pisklavého hejna, nebude jistě příjemné. A to nemluvím o sousedech, kterým se to také nebude zamlouvat.

Mohlo by se vám také líbit...