Nezařazené

Poznejte exotickou Dominikánskou republiku


Chtěli byste si letošní dovolenou užít v duchu exotiky, nádherné přírody, poloprázdných pláží s bílým pískem a tyrkysovým průzračným mořem? Pak navštivte perlu prosluněného Karibiku – Dominikánskou republiku, která vás nadchne svými přírodními krásami.

A co na vás v této destinaci čeká? Především je to příjemné tropické podnebí, kdy si tak po celý rok můžete užít skvělou dovolenou na písečných plážích, které jsou omývány průzračným mořem. Na své si v Dominikánské republice přijdou také milovníci šnorchlování a potápění, protože se tu nachází hned několik míst k tomu jako stvořených.
dominikánská republika

Nechybí samozřejmě ani ty nejlepší pláže, z nichž spousta je oceněna modrou vlajkou za kvalitu a čistotu vody.

Kromě krásných exotických pláží nabízí Dominikánská republika také několik národních parků. Mezi ty nejznámější patří třeba Los Haitises, který se skládá z několika ostrovů pokrytých džunglí.  Tento národní park je známý také natáčením filmu Jurský park.  V národních parcích vás uchvátí také hned několik krásných vodopádů a pod některými z nich si můžete užít nezapomenutelné plavání. Spatřit zde můžete také mořské želvy, kapustňáky, netopýry nebo hroznýše.

Můžete podniknout výlet na poloostrov Samaná, kde se vám naskytne krásná podívaná na velryby hrbaté neboli keporkaky, kteří se zde hojně vyskytují.

A ubytování? O to tu samozřejmě není nouze. V Dominikánské republice se můžete ubytovat například v luxusních hotelech, v malých rodinných penzionech nebo v bungalovech v blízkosti pláže.

Navštivte některé z oblíbených lokalit. Mezi nejznámější místa patří například letovisko Punta Cana, Juan Dolio, Bayahibe nebo Bávaro.

Oblíbené a známé turistické letovisko Bávaro vám nabídne nádherné bělostné pláže s jemným pískem, kdy některé z nich bývají liduprázdné, některé zase o něco rušnější. Některé z pláží zde k těm nejkrásnějším v Dominikánské republice.
letiště punta cana

Letovisko Bayahibe je oblíbené pro svou krásnou přírodu a přírodní zajímavosti. Nachází se u národního parku Del Este.

Dovolená v Dominikánské republice splní všechna vaše očekávání, která máte ohledně exotické dovolené.


Mohlo by se vám také líbit...