Produkty

Zkusíte ji?


Na světě existují dva druhy kávy:

  • Arabica
  • Robusta

Najdete je samostatně pražené a nebo v podobě různých směsí. Na výslednou chuť kávy má největší podíl styl pražení. Opravdu dobrou kávu rozhodně nenajdete v supermarketu, ale musíte si pro ni dojít do pražírny, které dnes najdete téměř v každém městě. Setkat se dokonce můžete i s limitovanými edicemi káv, ze kterých jsou nejoblíbenější hlavně vánoční kávy. Můžete si tak zpříjemnit vánoční svátky kávou s příchutí třeba perníčku nebo vanilkových rohlíčků.

zvíře cibetka

Kávu pijeme když jsme unavení, protože obsahuje kofein. Ten nás dokáže udržet vzhůru. Kávu pijí lidé, kteří nechtějí pít energetické nápoje, které nemají zrovna zdravé složení. Pro mnoho lidí jsou dokonce nebezpečné, protože mají nepříznivý vliv na srdeční soustavu. Proto je lepší si dát silnější kávu, ale i tady platí že je potřeba pít i kávu v množství tak akorát.

Na trhu existuje nepřeberné množství káv – od těch z pražíren až po ty, které jsou předem namleté a koupíte je v supermarketech. Existuje zrnková a instantní káva, která ale není tak kvalitní. Pokud si chcete dopřát opravdu dobrou kávu, musíte nakupovat ve specializovaných obchodech, které vám nabídnou kvalitu a i něco navíc. Jeden z druhů káv, které koupíte jen v obchodě s kvalitní kávou, je cibetková káva. Ta je jedinečná v tom, že nejde o zcela obyčejnou kávu.

káva hrnek

Cibetky jsou malí savci, kteří si dopřávají syrová kávová zrna, jenže je nedokážou strávit. Vyloučí je z těla obohacení o jejich trávicí enzymy, které tak kávě dodávají jedinečnou a nezaměnitelnou chuť. Zrna se musí ručně oprat a teprve potom se praží, takže je jasné, že káva je o dost dražší než ta běžná. I kvůli tomu jak tato káva vzniká není pro každého, protože ne každý má odvahu ji ochutnat. Můžete si ale být jisti, že je opravdu velice pečlivě mytá, a můžete ji bez obav ochutnat.

Mohlo by se vám také líbit...