Produkty

Zastřešení bazénu prodlouží koupací sezónu

Mnoho z nás toto léto s největší pravděpodobností tráví na zahradě, chatě či chalupě. Proč si tedy takový pobyt nezpříjemnit osvěžením v podobě koupání v křišťálově čisté vodě? Aby voda v bazénu zůstala po celou koupací sezónu čistá, je potřeba jí chránit před mechanickými nečistotami a snížit přitom potřebu bazénové chemie na minimum. Sice vám postačí i obyčejná plachta, ale není přeci jenom vhodnější investovat do pevného zastřešení?

křišťálově čistá voda

Nejlevnější variantu zastřešení bazénu je plachta. Ta představuje v případě nadzemního nafukovacího bazénu nejsnadnější a zřejmě jedinou vhodnou variantu, jak zabránit kontaktu vody s mechanickými nečistotami. Bazén může být po celou dobu nepřetržitě přikrytý plachtou a v případě koupání se může kdykoliv během několika sekund odstranit. Odolnější ochrana v tomto případě není potřeba, neboť na zimu se bazén vypustí, složí a uklidí v garáži, kde přečká do příštího jara. U větších bazénů se vyplatí pořídit plachtu solární, která pomáhá přitahovat solární paprsky, díky kterým bude voda v bazénu teplejší.

potápějící žena

Máte bazén zapuštěný? V takovém případě už si s běžnou plachtou nevystačíte. Bude potřeba plachta zazimovací, která dokáže chránit bazén i v zimních měsících a navíc odolat nízkým teplotám. Mějte se na pozoru, přes zimu z ní bude potřeba odstraňovat větší nánosy sněhu. Bazénové plachty i přes svojí praktičnost skýtají jedno velké riziko: V případě, kdy ně stoupne malé dítě bez včasného zásahu dospělého, se jen stěží dostane ven. Berte proto tuto skutečnost v potaz a dbejte zvýšené opatrnosti.

Pevnějším řešením je lamelová roleta, která může být opatřena elektrickým pohonem. A nakonec je tu nejdražší varianta z polykarbonátu, která může být instalována na vysoké profily a koupací sezóna se může prodloužit až do prvních mrazů.

Krom mechanických usazenin však musíme hlídat i další faktory, které ovlivňují kvalitu bazénové vody. Tvrdost vody v bazénu, pH nebo pravidelná desinfekce.

Mohlo by se vám také líbit...