Produkty

Bez soli se nikdo neobejde

Sůl má přirozeně svá zdravotní rizika, o kterých se velmi často diskutuje a není důvodem je nějak skrývat. Pokud ovšem ji budeme používat po malých špetkách a s rozumem, tak si ji můžeme i vychutnat a to bez následků. Pokud se nám podaří sehnat i jiné a barevné druhy, tak můžeme překvapit v kuchyni různými specialitami. Speciální příměsi totiž dávají rozmanité vlastnosti pokrmům.
Nejčastější nabídky solí kromě klasické kuchyňské.
Mořská sůl – těží se vypařováním mořské vody a nerafinovaná obsahuje poměrně velké množství minerálních látek, včetně jódu. Její přírodní barva je šedá, ale i tuto sůl lze zakoupit běžně jako bílou, jelikož se bělí.krystalky soli
Červená není růžová – mohl by si ji někdo splést. Červená není himalájská sůl, ale jedná se o mořskou verzi, která se sklízí ručně na ostrově Molokai. Za svoji krásnou barvičku vděčí přítomnosti oxidů železa. Je velmi vhodná na grilování, ale také se neztratí při solení masitých pokrmů, ryb nebo mořských plodů.
Růžová sůl – jinak řečeno himalájská je označována za nejčistější a též se těží ručně. Neobsahuje žádné chemikálie, proto je nerafinovaná. Její využití je poměrně dost velké. V kuchyni se hodí k vaření, můžeme ji použít prakticky všude, kde budeme solit pokrmy. Také nám prospěje ve vaně http://living.iprima.cz/bydleni/co-je-lepsi-vana-nebo-sprcha-ve-vane-se-lepe-uvolnite-sprcha-zase-prospiva-pokozce jako osvěžující sůl do koupele, kdy si můžeme vychutnat dokonalý relax po náročném dnu. A dokonce ji můžeme využít i na dekoraci, jelikož její krystalky jsou velmi působivé. Výhodou je její vzhled od nejdrobnějších zrníček, až po větší krystaly.různé druhy soli
Černá perla – vlastně zrníčka soli. Je to skutečně zvláštní nerafinovaná vulkanická sůl s výraznou chutí po vejcích. Svým vzhledem sice může vystrašit, ale rozhodně ne indickou kuchyni, kde se v hojnosti používá. Navíc napomáhá proti plynatosti, skvěle se po ní tráví a čistí střeva, také vede ke snížení vysokého krevního tlaku.
To vše je jen malá ochutnávka solných verzí. Existuje jich poměrně více a mnohdy si je hospodyňky i samy vyrábí v kombinaci dalších přísad.

Mohlo by se vám také líbit...