Hry

Deskové hry

Rok 2020 a vy přemýšlíte, jak zabít nudu? Počítačové hry vás už omrzely a venku zrovna prší. Svolejte rodinu nebo přátele a společně si zahrajte deskové hry.
·        Rozmanité variace
Na trhu existuje opravdu objemné množství her, své oblíbené téma najde doopravdy každý. Ať už děti a téma s nějakou známou pohádkou, tak dospělí a třeba hra s vědomostními otázkami. Vznikají také hry na téma počítačových her, takže si můžete zahrát např. World of Warcraft a nebudete k tomu potřebovat váš počítač. Stejně tak existují hry napodobující různé televizní show. S rodinou si tedy můžeme zahrát třeba AZ kvíz. Dále jsou oblíbené modernější hry, kdy hádáte různé otázky, přitom si předáváte elektronickou bombu a při vypršení času udělá bomba určitý zvuk a dotyčný, co bombu drží, prohrává.
Lidé hrající hry
Pozadu ovšem nezůstávají ani klasické hry. Ať už, asi nejznámější, hra člověče, nezlob se, která je stále velmi oblíbená napříč generacemi, tak třeba Dostihy a sázky. Každý z nás také určitě někdy hrál nebo někdy aspoň slyšel o hře jménem Monopoly. Dnes můžete v obchodech najít nejrůznější variace této hry, ve které jde o to, skupovat různé komodity. Jestli ale nemáte moc času, nebo místa v batohu na cestách, poslouží i obyčejné karty. S kartami se dá hrát taktéž spousta zábavných her, jež vás dokáží zabavit na dlouhé hodiny. Na internetu lze navíc najít nepřeberné množství herních plánů, takže nemusíte pořád hrát jen prší.
Desková hra, kostky, figurky
·        Hry jako vzdělávací pomůcky
Deskové a společenské hry jsou také oblíbené jako vzdělávací pomůcky. Jedná se o již zmíněné vědomostní kurzy. Člověk se v zápalu boje zamýšlí nad otázkami na zvolená témata (může se jednat o dějiny, geografii, matematiku nebo jiné) a přitom rozvíjí své vědomosti. Ve školách, mezi dětmi, se hry také těší velké oblibě.
Hry jsou taktéž oblíbeným prostředkem ve společnosti jakožto tzv. „seznamováky“ a využívají se k rozproudění zábavy.

Mohlo by se vám také líbit...