Peníze

Bude sjednání pojištění problém?

Váháte nad tím, zda sjednat nebo nesjednat pojištění? Možná se trápíte zbytečně a váš problém se sám vyřeší. Můžete totiž patřit do skupiny lidí, kteří mohou mít s pojištěním problémy. Každá pojišťovna zváží, zda právě vy, pro ni nejste rizikovou osobou. Do rizikové skupiny mohou patřit těhotné ženy, senioři, sportovci a lidé s chronickým onemocněním. Problém mohou mít i osoby s rizikovým povoláním. Neznamená to, že v žádném případě pojištěni nebudou. Záleží na tom, jakou pojišťovnu zvolí. Pojistná smlouva přesto, ale uzavřena být nemusí. Některé pojišťovny, například u sportovců, případné riziko nezjišťují.
podpis smlouvy
Problém mohou mít i osoby s rizikovým povoláním. K rizikovým povoláním patří hasiči, policisté i dělníci vybraných nebezpečných profesí. Opět v tomto případě záleží na výběru pojišťovny. S pojištěním mohou mít problémy senioři, kteří jsou náchylnější k úrazům. Zvlášť pokud se jedná o úrazy s následkem hospitalizace, zlomeniny a poranění. Životní a úrazové pojištění je určeno především pro zdravé pojištěnce. Může se vám stát, že při vyplnění smlouvy některým výrazům nebudete rozumět. Možná nevíte, že do neživotního pojištění spadají úrazová, nemocenské, majetková a pojištění odpovědnosti.
rizikový pojištěnec
Důležitá pro vás bude vždy informace o ceně, kterou za poskytnutí pojistné smlouvy zaplatíte – pojistné. Vždy se zeptejte na výši pojistného plnění, které vás informuje o částce vyplacené v případě plnění. Pokud si sjednáte pojištění rodinné, bude se vztahovat nejen na pojistníka. Zahrnut v pojištění bude druhý z partnerů, včetně dětí. Dbejte na to, aby ve smlouvě byla jasně sjednána pojistná událost, ze které vyplívá, v jakém případě je vám pojišťovna povinna plnění vyplatit. Věnujte dostatečnou pozornost přečtení nejen smlouvy samotné. Zaměřte se i na všeobecné podmínky, které součást smlouvy také tvoří.

Mohlo by se vám také líbit...