Peníze

Když nemáme peníze

Ten, kdo v dnešní době neoplývá dostatkem finančních prostředků, to má po všech stránkách těžké. A sice proto, že jak je určitě i vám známo, musí se dnes pomalu za všechno platit, z čehož vyplývá, že ten, kdo nemá peníze, nemá ani to, co je k životu potřeba.

Jenže ani ten, kdo se v práci snaží sebevíc, nemůže oplývat přehnaným optimismem, ani ten nemá nikdy jistotu, že se svými výdělky v tržní společnosti obstojí. Kdykoliv se může cokoliv zvrtnout a pak může být po příjmech nebo se naopak mohou vynořit výdaje, jež nebyly předpokládány. A rázem je člověk na nule nebo dokonce v mínusu. A nemá na další placení, byť by šlo o hrazení sebedůležitějších věcí.

brazilské peníze

Jenže člověk nemůže přestat platit jenom s lakonickým odkazem na to, že jednoduše nemá peníze, a tedy nemá čím zaplatit. S tím se nikdo nespokojí. A když tak člověk postrádá peníze na důležité výdaje, musí sáhnout na úspory nebo si alespoň někde nějaké ty finanční prostředky půjčit.

měna JAR

A jak si je správně půjčit? Pokud má někdo podobný vcelku nízké příjmy, pokud kazí dojem z jeho registrů dlužníků nějaké ty negativní záznamy, pokud má exekuce nebo jiné problémy, pak by měla být jeho volbou nejspíše americká hypotéka nebankovní. A to z toho prostého důvodu, že zde ani člověk se zmíněnými problémy nenarazí, že i žadatel, o jehož kvalitách lze do jisté míry pochybovat, zde může zabodovat a získat třeba i hodně peněz s příjemnou výší splátek a neméně výhodným úročením. A tím jediným, co je zde nezbytné, je záruka za půjčené peníze v podobě zástavy nemovitosti. Což je ale něco, co může udělat leckdo z nás, co není takový problém, jako přesvědčovat se zoufalou výplatou, že bude na vysoké splátky.

Ten, kdo zde může zastavit nemovitost, může získat peníze jak ke spotřebitelským, tak i k podnikatelským účelům, a to i v nemalé výši až sedmdesáti procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti. A s tím už se dají dělat věci!

Mohlo by se vám také líbit...