Lifestyle

Malé čarodějnické každodenní radosti

K tomu, abyste byla oduševnělá wiccanka/čarodějnice/pohanka/přírodní mystik, nemusíte provádět složité a přesně určené grandiózní rituály. Bohatě stačí, začleníte-li do své praxe malé každodenní aktivity, které Vám pomohou nést se v určitém spirituálním duchu, ale zároveň se jim budete moci věnovat i při časově náročném životě. V tomto článku se dozvíte několik tipů ohledně všemožných časově nenáročných aktivit, které můžete praktikovat, máte-li blízko k tomuto druhu spirituality, ale současně nemáte moc času a jste spíše minimalisticky a simplisticky zaměření.
pentagram se svíčkami
 
Dělejte si čas od času koupele. Různé bylinkové soli, voňavé přírodní olejíčky a nadýchaná bělostná pěna v barevné lázni – co víc povznášejícího si dokážete představit? Koupel můžete doplnit i různě rozmístěnými krystaly /či jinými kamínky dle vlastního uvážení/, nezbytnou součásti takového self care rituálku jsou také svíčky. Do koupele můžete přihodit také pár okvětních plátků, či vodu nabitou z měsíce. Atmosféru dokreslí také příhodná pohanská hudba.
 
Používejte přírodní kosmetiku. Pokud máte i jinak vřelý vztah k přírodě, používáním přírodní kosmetiky jednak uděláte něco pro své tělo /nebudete ho zbytečně zanášet syntetickými látkami/ a také pro přírodu /nebudete zbytečně zanášet ani ji/. Přírodní kosmetika navíc často efektivně funguje a krásně voní.
domácí oltář
 
Choďte ven. Ideálně na místa, která nejsou tolik populární a kam nechodí moc lidí, ideální jsou tedy nějaká místa v přírodě vzdálenější od civilizace. Můžete si také najít „své“ místo, kam budete pravidelně chodit a kde si můžete udělat třeba svoji vlastní svatyni.
 
Udělejte si vlastní oltář. Kreativitě se meze nekladou. Můžete použít různé rekvizity – různobarevné svíčky, peříčka, kamínky, dřevo, nádoby, bylinky, kresby, kosti… Výběr propriet na otlář je vskutku neomezený. Měli byste však používat víceméně přírodní materiály /pokud není tedy nutné použít materiál jiný/. Ideální by bylo, kdyby Váš oltář byl situován na nějakém místě, které nepoužíváte k jiným účelům.

Mohlo by se vám také líbit...