Ženy

Naolejujte se

Krásná, hebká a udržovaná pokožka nespočívá v nákupu drahých kosmetických přípravků. K dosažení zdravé pokožky nám postačí kvalitní oleje. Již za dob Římanů, Egypťanů a jiných starověkých kultur bylo ošetřování pokožky oleji samozřejmostí. Oleje s lístky růží prý s oblibou používala královna Kleopatra. Ženy ze středověkých kultur měly dobře vyzkoušeno, že přírodní oleje působí na pleť blahodárně. Vyživují a zvláčňují pleť, v některých případech mohou působit i léčivě. Svědčí nejen pokožce, ale také vlasům.
pěstěná pokožka
Zacelují roztřepené konečky a vrací vlasům lesk a vitalitu. Často se používá vzácný olej arganový, které je využíván při výrobě kosmetických přípravků. Často je používán i olej jojobový. Oba jsou vhodné především pro suché vlasy. Při péči o vlasový porost můžete využívat olej heřmánkový a mandlový. Stejně jako vlasy ocení promaštění naše pokožka. Lépe se regeneruje a omezuje tvorbu vrásek. Výhodou je, že oleje lze používat i při citlivé pokožce. Než budete pokožku na obličeji ošetřovat, vždy ji předem očistěte a odličte. Olejíčky vybírejte podle typu vaší pleti. Mandlový se hodí pro ženy se suchou a stárnoucí pokožkou. Obsahuje vitamín A a E. Pro smíšenou pleť zvolte olej meduňkový. Je svěží, tonizuje a použít lze i k hojení oparů. Levandulový je dezinfekční a protizánětlivý. Celé vaší pokožce prospěje olejová lázeň.
olivový olej
Obohaťte si tedy koupel vonným olejem, působí i relaxačně. Promaštění a masáž kůže vám udělá dobře při unavených a namožených svalech. Účinný je eukalyptus, verbena, meduňka. Všechny tyto bylinky odstraňují svalové napětí. O celulitidu nestojí žádná žena. V tomto případě nám bude dobrým pomocníkem olej se skořicovou silicí. Masáž pokožku prokrví, zvýší se krevní oběh a dochází k odbourávání tukových buněk. Ať zvolíte olej jakýkoliv, rozhodně tělu prospějete.

Mohlo by se vám také líbit...