Www

On-line deník knihomola

Pokud jste filmoví fandové, určitě jste někdy slyšeli o Česko-slovenské filmové databázi neboli zkráceně ČSFD, netrvalo dlouho a nějaká chytrá hlava přišla s podobným webem věnovaným milovníkům knih. Tento web nese název Česko-slovenská bibliografická databáze, zkráceně ČBDB. Registrace je bezplatná, během pár minuty si vytvoříte svůj profil a můžete prohlížet profily tisíců knih. Profily jednotlivých knih jsou propojeny s profily autorů, kde si můžete přečíst pár zajímavostí z jejich života, ale především si můžete prohlédnout kompletní seznam děl, takže pokud máte svého oblíbence, snadno uvidíte, co si přečíst dalšího.
Dívka s knihou
Často se mi stává, že zahlédnu reklamu na nějakou knihu, zaslechnu zmínku ze zpráv nebo mi ji doporučí přátelé, ale než se k ní dostanu, zapomenu název i autora. Pak není nic snazšího než si danou knihu najít na webu ČBDB, přidat si ji do svého seznamu knih, které si chcete přečíst a tvořit si tak svůj list přání. Rovněž můžete hodnotit již přečtené knihy, napsat k nim komentář, přečíst si komentáře ostatních uživatelů, pokud se třeba zrovna rozhodujete, zdali si danou knihu přečíst či ne.
Pokud zrovna nemáte co číst, mohou se Vám hodit žebříčky, ve kterých si můžete knihy vyfiltrovat podle nejlépe, ale i nejhůře hodnocených, nejčastěji označovaných jako oblíbené, nejnovějších či aktuálně nejčtenějších.
Staré knihy v polici
Na ČBDB najdete i záložku aktualit, kde si můžete přečíst například o knihách, které budou vycházet, o filmových premiérách dle knižního námětu či nějaké ty drby ze soukromí autorů. Můžete se zapojit i do tamní komunity knihomolů a přispívat do různých fór, diskutovat o pokračováních nebo alternativních koncích. Pokud preferujete půjčování knih z knihovny, nebo nakupování v antikvariátech a nevadí Vám knihy z druhé ruky, můžete využít bazar, kde můžete prodat své přečtené knihy nebo ulovit nový kousek do sbírky. Pokud rádi čtete, ale dáváte přednost elektronické čtečce, můžete si na ČBDB stáhnout i e-knihy zdarma.

Mohlo by se vám také líbit...