Produkty

Retro produkty, které se vrátily do mody

Jistě už jste někdy slyšeli známé heslo „historie se opakuje“. To platí nejen v událostech ale i v produktech, které se dnes dostávají na trh. Co se dříve používalo a teď se vrátilo jako hit?
retro ulice
 Vinylové desky a gramofony. Jistě si pamatujete, ať už z filmů nebo z vaší zaprášené půdy, velké gramofony. Společně s vinylovými deskami byly nepostradatelnou součástí téměř všech tehdejších domácností. Desky se prodávaly se všemi možnými hudební žánry, a to nezasahovalo jen do oblasti muziky, ale třeba i mluveného slova. Dnes se vrátily a můžete si jej zakoupit nejen na burzách ale i na oficiálních stránkách některých momentálně poslouchaných interpretů. Samotné gramofony se dají koupit jak v staré verzi, tak v nové, elegantně upravené. Určitě dostanete z hudby z gramofonu mnohem větší požitek, než když ji budete přehrávat skrz reproduktory počítačů.

Polaroidy. Kdysi velké přístroje určené k focení, jenž vyvolávaly snímek několik hodin. Nyní lze pořídit menší verzi, která vám okamžitě vyvolá snímek přímo z vašeho fotoaparátu. Jejich ceny se pohybují okolo 2000 – 5000 Kč. Rozhodně to není levná záležitost, jelikož musíte kupovat balíček s filmy, na které se vám snímek vždy zachytí. Cena za jeden se pohybuje okolo 30 Kč. Rozhodně je to ale hezká a praktická pomůcka k rychlému pořízení hmatatelných vzpomínek.
retro produkty

Oblečení. Pokud jste si prohlíželi fotografie z rodinného alba a všimli si, že podobné oblečení vidíte i dnes, máte pravdu. Retro oblečení se vrací. Můžou to být dříve používané motivy, střihy nebo barevné kombinace. Jedno mají však společné. Staly se hitem posledních let. Zřejmým příkladem jsou lacláče, které byly oblíbené v devadesátých letech. Dnes je populárně nosí jak děti, tak i ženy a muži.

Obaly, etikety. S designy z minulých desetiletí spoléhají i výrobci produktů, které vyrábí limitované edice, jenž zvlášť prodávají. Například na určitou dobu vloží do prodeje zboží, které mají starou verzi obalu, jenž se používala před několika lety. Nebo speciálně navrhují retro obnovu obalu.

Mohlo by se vám také líbit...