Produkty

Světlo ke všemu

Jenže ty svíce musely být blízko čtenáře a občas ukápl vosk. Žádná katastrofa, ale když kápl někam kam neměl, zařval jako tur i silný muž. Jeho žena pak měla právo se domnívat, že louská nějakou pokoutní literaturu hororového ražení, protože u krásné literatury není třeba řváti jako raněný bizon ne? Muž pak může marně vysvětlovat a třeba i ukazovat ono choulostivé místo, kam mu kápl horký vosk, ale není mu věřeno.Čtení v noci
Ještě později přišly na pomoc petrolejky. Z nich už nic nekapalo, takže byly v tomto ohledu šetrnější ke zdraví. Neštěstí přišlo až když se převrhla, protože pak mohl lehnout popelem celý dům, nebo i klidněcelá bibliotéka.
Tato dvě časová údobí máme historicky doložena, tedy i to, čím se svítilo. Marně autor článku bádal a pátral v učených knihách, jak četli potmě knihy lovci mamutů třeba v jeskyních. Vypátrat se mu to nepodařilo, a tak to přenechává moudřejším a zkušenějším.
V dnešní době se nemusíme obávat ani kapajícího vosku, nejsme-li zrovna v kostele, ani vylitého petroleje. Dnes prostě cvakneme vypínačem a věc je vyřešena. Protože přece máme elektrické světlo. To samo o sobě by nám však nebylo zcela k ničemu, pokud bychom do něj nenamontovali žárovku. Těch je obrovská spousta, taková, že větší výběr je snad už jenomv alkoholu a jeho nápojích. My však musíme volit správně a protože víme, že nejlepší z nejlepších je například LED žárovka 12 V Lightpark, budeme si ji také kupovat. Má samozřejmě spoustu variant, řekli bychom spoustu bratříčků a sestřiček, takže je možno vybrat jakoukoli kombinaci. S paticí nebo bez, s hrubým nebo úzkým závitem, s mléčným nebo čirým sklem a tak dál a tak dále. Možností je nepřeberně.Noční čtení
Tyto žárovky a žárovčičky mají proti těm starším hodně výhod, největší je však ta v úspoře energie a v ostřejším čili i lepším světle. Proto pomaličku nahrazujeme těmito výrobky staré baňkovité žárovky, které stejně časem skončí na smetišti dějin.

Mohlo by se vám také líbit...