Produkty

Reflektorové LED žárovky pracují spolehlivě řadu let

LED diodové světelné zdroje dnes dominují osvětlovací technice, a to z mnoha důvodů. Některé z nich jsou skutečně zajímavé.
rozsvícená lampička s LED žárovkou

Žádné čekání, až se žárovka rozjede na plný výkon

Na počátku devadesátých let se doslova rozjel obrovský zájem o kompaktní zářivky. Jejich životnost byla delší, než u vláknových žárovek a hlavně spořily náklady na elektrickou energii. Bohužel jsme však museli vyčkávat dlouhé minuty, než se místností začne šířit dostatek světla – nabíhaly na svůj maximální výkon relativně pomalu, což bylo nepříjemné zvláště na chodbách a schodištích, kde mohlo v pološeru dojít i k nepříjemnému úrazu. S LED žárovkou, zářivkou, páskem či panelem se tohle nemůže stát, jakmile stisknete vypínač, začnou vydávat tolik světla, na kolik jsou konstruované.
osvětlená knihovna

Směrová i všesměrová svítidla

První světelné diody toho příliš nesvedly. Byly to pouhé drobné signalizační prvky a nemohly konkurovat ani 24 voltovým signálním žárovičkám. Časem se však tato technologie změnila k nepoznání, především vzrostl výkon elektronických prvků vlivem miniaturizace elektronických obvodů. Dnes jsou konstrukce svítidel dokonce natolik sofistikované, že mohou být buď přímé směrové (pásky, reflektory či zářivky) anebo více směrové až všesměrové s úhlem osvitu 360 stupňů. Současné modely LED halogenů https://www.lightpark.cz/reflektorove-led-zarovky/ nahrazují i bodové halogenové žárovky a tím šetří náklady na energii a zároveň významně prodlužují životnost svítidel.

Enormní světelný tok

Kdybyste v roce 1988 někomu vykládali, že budete jedinou LED diodou svítit při jízdě na kole až tak, že můžete nepříjemně oslňovat vozidla v protisměru, asi by se vám vysmál. Dnes to skutečně možné je, světelný tok diod je natolik velký, že usměrňují průtok světelné energie i u halogenových reflektorů na stavbách, při osvětlování fasád a dokonce na sportovních stadionech. V domácnostech spolehlivě nahradí veškeré staré vláknové žárovky.

Mohlo by se vám také líbit...