Produkty

Na stěhování většího množství rostlin se řádně připravte

Rostliny drobného vzrůstu

Ty se balí i s květináči tak, aby se květináče vzájemně nedotýkaly a nerozbily. U menších rostlin se vyplatí vložit květináče do kartonové krabice a oddělit je mezi sebou kolmo vloženým ustřiženým kartonem, který rostliny oddělí i v listové části. Tím se minimalizuje riziko jejich polámání při pohybu vozidla v terénu.

papírový karton

Kaktusy

Na kaktusy se musí velmi opatrně. Nebude tu problém se zálivkou nebo s jejím vysycháním, ale kaktusy nesmí zmrznout. Nevadí jim ale přímé slunce, když zůstanou na chvíli někde venku. Musí se balit odděleně, každý kus zvlášť, a to nejlépe do bublinkové fólie. Papír pro balení nepoužívejte, zachytil by se mezi bodlinami a obtížně byste se jej pak zbavovali.

Hydroponické pěstování

U hydroponií záleží hlavně na vzdálenosti obou stěhovaných míst. Pokud je velmi krátká, např. v rámci jednoho města nebo okresu, hydroponicky pěstované rostliny stačí vložit do sáčku se zipem s trochou vody nebo živného roztoku. Podobným způsobem se převáží i akvarijní rostliny, někteří pěstitelé vám je dovezou i prostřednictvím přepravních společností.

kartonové krabice

V případě stěhování na dlouhou vzdálenost je pak vhodné rostliny umístit do uzavíratelných nádob s vodou, např. dóz s víkem, a zajistit je proti vylévání vody vložením dózy do většího igelitového pytle.

Zimní zahrada a vzrostlé palmy

Rostliny většího vzrůstu by se měly zabalit buď do igelitových pytlů, anebo plastových tenkých fólií. Velmi vysoké palmy se balit nemusí, ale pro stěhovací firmu stěhování v Praze to znamená velkou pracovní zátěž. Musí se jednak postupovat opatrně, aby se rostlina nepoškodila, a zároveň je i s květináčem velmi těžká, což vyžaduje buď mechanizaci, anebo skutečně zdatné stěhováky. Nejvíce potíží vzniká při průchodu dveřmi, někdy se musí květináč naklápět a opatrně posouvat po zemi. Vzrostlé rostliny vyžadují i vysokou korbu nákladního vozu, každopádně toto dejte stěhovací firmě vědět, aby s tím počítala.

Mohlo by se vám také líbit...