Produkty

Betonový plot může mít mnoho podob

Odlévaný beton do podoby plochých desek a kompaktních sloupků se stává v poslední době velmi žádaným způsobem ohraničení pozemku. Díly do sebe zapadají jako skládačka a kromě ukotvení nosných sloupků do země není nutné celý plot zpevňovat maltou nebo lepidlem. Výrobci dodávají na trh výrobky z certifikovaných směsí v mnoha tvarových a barevných variantách a lze je zakoupit buď samostatně, a to i přes e-shop, případně požádat o odbornou montáž se zárukou na provedené práce.

cihlová zeď

Kde se betonový plot uplatní

Hluk – obtěžuje vás hluk z ulice nebo ze silničního provozu? Pak vsaďte na oplocení v podobě zdiva. Ať už zvolíte jakékoli, vždy bude lepší než vystavěné ze dřeva nebo z pletiva zpevněného živým plotem. Zdivo má značnou schopnost odrážet zvukové vlny, které jsou v městském provozu nejintenzivnější u země ve výšce do dvou metrů. Rozdíl mezi jednotlivými typy materiálů je v tomto směru minimální, výsledky protihlukové bariéry jsou přibližně stejné u kamene, betonu, cihel, tvárnic a dokonce i plastu.

kachna na betonovém plotu

Zabezpečení venkovní posilovny či dětského hřiště – v některých městech a obcích se po vybudování venkovních veřejně dostupných sportovišť začaly tyto atrakce stávat terčem vandalů a to bylo důvodem k jejich uzavření a oplocení. Jako nejlevnější varianta se jeví ocelové sloupky s pletivem, ale otvory v pletivu je na hřiště dobře vidět a to právě takové nenechavce láká. Betonová hradba naopak působí z psychologického hlediska nezajímavě, navíc není tak snadné ji z obou stran přelézt a nelze ji jako pletivo snadno poškodit.

Zemědělské plochybetonový plot uvítají i soukromí zemědělci a majitelé zahradnictví, jednak chrání rostliny před extrémními povětrnostními vlivy, prachem z ulic a silnic, a pak samozřejmě i před pohledy zvenčí. Zemědělské plodiny a rostliny jsou vždy snadným cílem zlodějíčků právě ve chvíli, kdy mají o nich dokonalý vizuální přehled.

Mohlo by se vám také líbit...