Hry

Existuje trh pro plastové obálky?

https://www.novyjicin.cz/uredni-deska/ =“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Ač již člověk běžně dopisy neposílá a ani nedostává, přesto je občas toto porušeno. Zajdeme na poštu něco poslat či nám přistane nejčastěji úřední dopis ve schránce. Společné mají to, že jsou prakticky vždy uloženy v papírové obálce. Není divu, jedná se o nejpraktičtější a nejlevnější způsob ochrany posílaných dokumentů, jaký zatím máme.
obálka s dopisem
Ano, byly zde pokusy vyzkoušet jiný materiál. Například se na trh dostaly plastové obálky http://www.2pack.cz/obalky/plastove-obalky, avšak dlouho nevydržely. Klasice se zkrátka nevyrovnaly.

Proč tomu tak ale bylo? Koneckonců na první pohled má plast veškeré výhody – může být průhledný či neprůhledný, jak situace vyžaduje, je voděodolný, takže zásilku ochrání i před deštěm a je ještě lehčí než papír.

I přes tyto výhody je zde však několik problémů. Tím prvním je cena. Není třeba říkat, že materiál i výroba stojí mnohem více peněz, než u klasického papírového typu. To se samozřejmě muselo odrazit i na výši částky, kterou za ni výrobci požadují a za kterou ji prodejci prodávají. To může odradit poměrně dost potenciálních zákazníků, kteří dají raději přednost levnější variantě, která však jejich zásilku ochrání dostatečně.

Dále je tu pak fakt, že její uzavírání je poměrně složitější než u papírového typu. Zatímco zde máme pruh, který stačí pouze navlhčit, čímž aktivujeme jeho lepivé vlastnosti, u plastu nic takového nenajdeme. Zde musíme použít techniku svaření otevřené strany teplem. To je samo o sobě poněkud náročné a pro laika prakticky nemožné bez toho, že by se poškodil obsah uvnitř.obálky putující do schránky

Ano, jsou tak posílány časopisy, ale musíme si uvědomit, že tyto společnosti mají specializované stroje, které obálku pevně uzavřou a tepelně spojí. Jsou nastaveny tak, aby dodaly přesnou teplotu na přesné místo tak, aby zásilka zůstala nepoškozena.

Z výše uvedeného je tedy jasné, že tento produkt u nás nemá budoucnost. Již dnes není kromě internetu v podstatě nikde k nalezení a věřím, že poměrně vrzy zmizí i z něj. A to bude jejich konec pro běžného člověka.

Mohlo by se vám také líbit...