Hry

Nábytek se závanem starých časů

V České republice tak dostávají druhou šanci k využití staré domy, většinou na venkově, nebo za hranicemi města. A když už se lidé rozhodnou pro bydlení ve starém domě, provedou citlivou rekonstrukci, která odpovídá stylu bydlení, které si dům pamatuje, snaží se také přizpůsobit okolí domu a vybavení interiéru stylu, ve kterém je dům postavený. Někomu se může zdát, že sehnat starý nábytek nemůže být nic složitého, ale není tomu tak. Pokud nechcete mít interiér připomínající vetešnictví nebo venkovský bazar, nemůžete bezhlavě nakupovat starý nábytek jen proto, že je starý.

starý nábytek

Stejně jako moderní novostavba, i starý dům, kterému jste dali „nový kabát“, potřebuje svůj styl, který udělá v domě příjemnou atmosféru. Se starým nábytkem bývá celá řada potíží. Dobový nábytek v dobrém stavu a funkční je nepřiměřené drahý a také je velice časově náročné hledat kusy, které spolu budou ladit. Většina starého nábytku je jen průměrné, nebo horší kvality. Je to způsobeno nevhodnými podmínkami, kde byl uskladněný, často ve vlhku a hned na to zase v prostorách se suchým vzduchem. Díky špatné péči je dřevo často napadené červotočem nebo houbami, skříňky nejdou zavřít, zásuvky se obtížně vysouvají, často chybí police, nebo klíče k zámkům, na povrchu nábytku jsou škrábance, rohy jsou oštípané.

starý nábytek1

Restaurovat takový nábytek amatérsky nemusí být snadné a ani to nemusí přinést očekávaný výsledek. A proto existuje další možnost, jak si takový nábytek obstarat jednodušším způsobem a ve výborné kvalitě.

Vaše požadavky určitě uspokojí repliky starého nábytku. V sortimentu ověřeného výrobce a prodejce najdete vše, co budete potřebovat od postele, přes židle, noční stolky až po kredenc https://svetpokladu.cz/product-category/malovany-barveny-nabytek/kredence-a-potravinky-malovany-nabytek/.

Repliky nábytku jsou vyrobené z kvalitního dřeva a pomocí starých pracovních postupů. Uměle vytvořená patina potom dotváří právě ono kouzlo starých časů. Takový nábytek je nový a plně funkční, ze zdravého a profesionálně ošetřeného materiálu a samozřejmě se zárukou.

Mohlo by se vám také líbit...