Láska

Jak podpořit lásku v partnerském vztahu

Buďte jako nejlepší kamarádi – stát se dobrými milenci vyžaduje porozumět tomu druhému tak, jako byste se znali odmalička. Láska kvete zejména tam, kde si lidé navzájem takřka ve všem stoprocentně důvěřují. Tehdy se partnerská láska může nápadně podobat vztahu z dětství, kdy jste kamarádili s někým (třeba i stejného pohlaví), a mohli jste si našeptávat vše, co vás napadlo, mohli jste spolu jezdit na dovolenou, koupat se v jezeře, chodit na houby, stavět stan, jezdit na kole, a třeba i společně nevinně masturbovat, ale hlavně jste se spolu nikdy nenudili.   

muž a žena

Nelžete si – lhaní ve vztahu vede ke smutnému konci, obvykle k rozchodu. K čemu takové partnerství, kde si lidé musí lhát, aby zatajovali své tužby, názory a životní cíle? A že má každá lež velmi kraťoučké nožičky, a takřka nikam se nedoplazí a vyjde brzy najevo, si jistě domyslíte.

Nekonkurujte si, ale spolupracujte – Tohle pravidlo je známé již po staletí – tam, kde je konkurence, vzniká stres a napětí. Tam, kde je spolupráce, vzniká důvěra, pohoda a vzájemné obohacení. Každý přispěje svými možnostmi do „mlýna“ a oba z toho mají prospěch. Snažte se být v tomto maximálně otevření a chovat se tak, aby ve vztahu byla rovnováha mezi dáváním a braním.

dívka na posteli

Otevřete partnerovi dveře do hlubin tajných erotických přání – sex a erotika ve vztahu nesmí chybět, pokud se jí vyhýbáte, není to milenecký vztah, ale spíše pracovní. Dva lidé, kteří si rozumí, by měli svou náklonnost okořenit touhou po sblížení, a to má nejsilnější energii právě v posteli. Postel je ideální prostředí, kde si nejlépe porozumět, a kde si splnit všechna vaše přání. Chcete-li opravdu upřímný a kvalitní vztah – vsaďte vše na jednu kartu – upřímnost. Buďte skutečně pravdiví jak sami k sobě, tak i k tomu druhému, a svěřte se, které sexuální praktiky vám vyhovují, uspokojují vás a vzrušují, i kdyby se to mělo zdát neobvyklé. Vždy je lepší vyříkat si vše na rovinu, uvolnit emoce, a pak toho druhého plně respektujete. A nevadí vám, že třeba vaše dívka vyžaduje delší předehru s klitorisem, a dívka zas plně respektuje, že vás třeba silně vzrušuje její pupík.

Mohlo by se vám také líbit...