Životní styl

Jak si užít Vánoce i když jste single

Udělejte z toho výhodu

Jako první si uvědomte, že v tom nejste sami. Žen i mužů, kteří jsou o Vánocích sami bude jistě víc. Není to žádný handicap. A jaké to má výhody? Nebudete muset nic připravovat, nemáte rádi kapra, tak si upečte lososa nebo si klidně nasypte brambůrky do mističky a pusťte si film. Zkrátka, jak je vám libo.

Tip: nechcete být sami doma? Vyrazte se single kamarády do restaurace a na štědrovečerní procházku zakončenou horkým svařákem na náměstí.

žena

Odjeďte na dovolenou

Nechcete, aby to na vás celé padlo a strávili jste Vánoce v depresi? Pokud vás doma nic nedrží, tak vyrazte na dovolenou. Zarezervujte si parádní hotel u moře a začněte balit. Odvedete myšlenky úplně jinak a až se vrátíte už bude po Vánocích. A jako bonus přijedete odpočatí s extra zážitky a opálenou kůží.

Zabavte se

Využijte volný čas ke svým koníčkům. Jděte bruslit, běhat, stavte modely letadel nebo pozvěte partu přátel na večeři s následným hraním deskových her. Hlavně neseďte doma a netruchlete. Na co celý rok pro samé pracovní povinnosti nemáte čas?

Vypněte televizi

Vánoce jsou čas, kdy jsou programy v televizi nabity romantickými komediemi. Ty mají za úkol cílit na naše emoce a pocity. Chápeme, že koukat na páry vyznávající si lásku by vám na náladě asi nepřidalo. Proto ji vypněte nebo si pusťte sci-fi či thriller.

Sami dárky, proč ne?

Vyrazte na nákupy a kupte si sami sobě dárek. Zdá se vám to ztřeštěné, ale proč ne? Klidně si ho zabalte i pod stromeček. Vy jste ta nejdůležitější osoba, nepotřebujete k tomu nutně partnera. Večer si zazvoňte zvonečkem a hurá rozbalovat. 

dárek

Pomáhejte

Udělejte dobrý skutek a zapojte se do charity. Přineste do psího útulku granule, darujte oblečení bezdomovcům nebo doneste dětem v nouzi pár plyšáků. Fantazii se meze nekladou. Bude vás u srdce hřát pocit, že jste někomu pomohli. A vděčnost a láska to jsou přeci skutečné významy Vánoc.

Mohlo by se vám také líbit...