Služby

Jaký typ podlahy vybrat pro své bydlení, abyste byli spokojení

Většinou máme plovoucí podlahy, parkety, linoleum nebo dlažbu. Všechny tyto povrchy jsou mnohem snáz udržovatelné než koberec. Ovšem neumím si představit sedět na gauči a nemít nohy na něčem hřejivém. Jak to máte vy?

Výhody a nevýhody koberců

Když jsme byli malí, byl koberec běžnou součástí našich domovů. Díky němu nám nebyla od nohou zima, děti si na něm mohly hrát a mnohdy zakrýval nepěknou podlahu pod sebou. Jednou či dvakrát týdně se vyluxoval, občas se vyklepal venku a v zimě se vymlátil do sněhu. Údržba koberce je náročnější, na druhou stranu máme už spoustu preparátů, díky kterým ho vyčistíme raz dva a bude opět jako nový. Když vybíráte koberec, zvažte, jakou zátěž bude snášet, a podle toho vyberte kvalitu. Také hodně záleží na tom, jaký máte vysavač, protože pokud vyberete koberec s delšími chlupy, je možné, že váš vysavač ho nezvládne vyluxovat.

čištění_koberce

V každé prodejně s koberci je odborník, který vám rád poradí. Koberce určitě nejsou vhodné do domácností, kde někdo trpí alergiemi, protože se v nich udržuje prach a roztoči. Určitě se vyplatí jednou za čas svěřit koberec odborníkovi, například čištění koberců Praha Wismont.

Dlažba studí

Starat se o dlažbu je velmi snadné, stačí trocha vody a mop a máte ji čistou. Ovšem pokud nemáte podlahové topení, je chladná. V létě to určitě oceníte, ale v zimě hrozí rýma. Dlažba v koupelně je samozřejmostí, protože vám voda nikam nezateče, akorát se budete občas muset poprat se spárami. Ideálním řešením je i do zádveří či verandy, protože špínu a vodu z bot snadno setřete. V obývacím pokoji či kuchyni už není ideální, protože vás budou zábst nohy a děti si nebudou moci hrát na zemi, aniž by něco měly pod zadečkem.

Plovoucí podlaha či linoleum jako kompromis

Plovoucí podlaha a linoleum jsou v současné době materiály hodně používané na podlahy. Jsou snadno udržovatelné, nestudí a nedrží se v nich roztoči.

podlaha_jako_doplněk

I design linoleí je parádní. Vypadá jako dřevo, dlažba a našli byste i design, za který by se nemusel stydět kdejaký koberec. Samozřejmě že cena je o něco vyšší, ale to už záleží čistě na vás, podle čeho budete vybírat povrch své podlahy.

Mohlo by se vám také líbit...