Služby

Stěhování v Praze začíná přípravnou fází balení do krabic


Stěhovací firma vám vypomůže s tím nejobtížnějším, ovšem pokud nemáte sjednané stěhování na klíč včetně přípravné fáze balení věcí, bude tato činnost spočívat na vašich bedrech.

Igelitové pytle ano či ne – někdo radí využít pro balení věcí velké igelitové pytle. Je zde ale značné riziko protržení o nějakou ostrou hranu, která se v průběhu stěhování Praha může vyskytnout v bytě, na schodišti, ve stěhovacím voze nebo dokonce venku na ulici před vchodem do domu, např. z ostrých větví keřů, růží atp. Neriskujte zbytečně a sázejte raději na osvědčené materiály, zejména papírový pevný karton. Do kartonových krabic zabalíte vše, co se do nich vejde, včetně sklenic, talířů a dalších křehkých věcí.

papírový karton

Nesmrtelný karton – poněkud troufalé tvrzení, ovšem doposud je to snad ten nejlepší, nejbezpečnější a nejlevnější způsob, jak odesílat balíky se zbožím a balit věci před stěhováním. Kartonové krabice si můžete zajistit i formou pronájmu od stěhovací firmy, nebo je koupit, což je vždy rychlejší, než obíhání obchodů, zda jim nějaká vhodná krabice zbyla. Do krabic ukládejte věci tak, aby nebyly příliš těžké, maximálně do 15 kg, a vypomáhejte si otvory pro ruce na protilehlých stranách, které vyříznete technickým nožem.

kartonové krabice

Nenechávejte nic náhodě a balte vše důkladně – balení věcí vyžaduje dostatek času, rozvahu a nápaditost, je to svým způsobem tvůrčí činnost. Mějte raději více času, než riskovat, že to nestihnete a nakonec balení budete odbývat. Začínejte alespoň s měsíčním předstihem, jako první ukládejte do krabic sezonní oblečení, knihy a cokoli, co můžete delší dobu postrádat. Brzy zjistíte, kolik krabic budete ještě potřebovat a spolu s nimi i balicího materiálu. Sázkou na jistotu je bublinková fólie, která poslouží takřka na vše, a tenká polyetylenová fólie (flexi) pro zabalení věcí, co se nevejdou do krabic.

Mohlo by se vám také líbit...