Žena

Proč jsou muži a ženy tak rozdílní?

Tuto otázku si pokládáme každý den, kdy jsme s partnerem, protože minimálně jednou za den určitě dojde i třeba k menšímu nedorozumění a my si uvědomíme, jak rozdílní vlastně muži a ženy jsou. Proč tomu ale tak je? Jsme přece všichni z masa a kostí a jsme lidé, jen pohlaví nás rozděluje na skupiny, jinak jsme všichni tělesnou stavbou úplně stejní. Všichni občas musíme na záchod, všichni musíme, jíst, pít, spát, občas se žena s mužem také spojí, to je další stejná potřeba a všichni jsme hlavně vylezli na svět úplně stejně. Proč jsme tedy tak jiní, když máme pouze v rozkroku a občance něco jiného?

tělo

Rozdíl bude hlavně v mozku, protože tam se vše odehrává a je to opravdu tak, že muži a ženy mají odlišnou stavbu mozku a celkově i fungování. Proto je odlišné i myšlení a přijdeme si každý jako z jiného světa. Ano, my ženy si můžeme rozumět s muži sebevíc ale stejně přijde chvíle, kdy tvrdě dopadneme a zjistíme, že jsme opravdu z jiného těsta. Ani ne tak těsta, ale to těsto obsahuje zkrátka jinou hmotu, která nám umožňuje nějak myslet a prožívat. Abychom se z toho nezbláznili, je třeba si uvědomit tyto rozdíly a pochopit je. Není to vaším partnerem, je to pouze jinou stavbou mozku.

mozek

Ženy jsou obecně více citlivé než muži, dokáží tedy myslet na víc věcí najednou a není to pro ně ani trochu náročné. Muži se tak hodí na přímočaré pozice, kde je třeba splnit daný úkol a není třeba myslet na ostatní věci. Muži jsou přímočaří díky využívání levé strany mozku, dokáží vyřešit jeden úkol pořádně, nerozptylují je ostatní věci.

Tím, že jsou ženy více empatické a myslí na několik věcí najednou, se dostáváme k dalšímu rozdílu. Je vědecky dokázáno, že ženy trpí mnohem více duševními chorobami jako jsou deprese a úzkosti. Muži jsou zase naopak více náchylnější k infekcím a nemocem. Také bolest snášíme jinak, ženy bolest snáší mnohem více a cítí více bolesti než muži. Opět to může souviset s celkovou citlivostí žen.

Tak co? Začnete chápat svou druhou polovičku?

Mohlo by se vám také líbit...