Žena

Jitka Molavcová

Přestože Jitka Molavcová vystudovala střední uměleckou školu grafickou, její profesní osud změnila celostátní soutěž Talent, kterou v roce 1970 vyhrála s písní Lásko má. Ještě v témže roce se zúčastnila konkurzu do divadla Semafor. Který jí otevřel cestu do divadelního a hudebního světa. Příjemnou barvou hlasu se brzy začala prosazovat v nahrávkách Supraphonu. A její písničky často odvysílal i Český rozhlas. Rovněž se rychle rozvíjel i Jitčin herecký talent a po přijetí angažmá v divadle Semafor na sebe upozornila v hlavních ženských komických rolích. Kterými si mimochodem podmaňuje své diváky dodnes.

Knihy pro děti

V osmdesátých letech začíná její dlouholetá spolupráce s Českou televizí. Převážně v pořadech pro děti, které moderovala. Malý televizní kabaret, Studio Kamarád či v Kosmické čarodějnici. Svůj hlas často propůjčovala i pohádkovým postavám v oblíbených Večerníčcích. I jednomu z nejmilejších – Káti a Škubánkovi. V těchto letech se objevuje i na plátnech kin. Po boku Karla Gotta ve snímku Hvězda padá vzhůru. A v dalších úspěšných filmech, ve kterých nabízí širokou škálu svého hereckého nadání. Nezapomenutelná je i v roli nešťastně zamilované pokojské Heli, v seriálu Návštěvníci.

 Divadelní scéna

V devadesátých letech už má na svém kontě řádku skvělých rolí na prknech divadla Semafor. Ta rozhodující tu na ni čeká. Podle hesla, kdo je připraven, není překvapen. Ve hře Jonáš, po boku Jiřího Suchého, se objevila Jitka Molavcová v roli slečny Žofie Melicharové. Věrná, zamilovaná, nepříliš vzdělaná, coby hospodyně s velkým srdcem stárnoucího seladona. Životní role, která jí přinesla velkou popularitu. A na programu divadla ji najdeme dodnes. Jonáš a Melicharová se vzápětí objevují i ve filmu Jonáš, aneb jak je důležité míti Melicharovou. Hudební divadlo ji nabídlo roli ve slavném muzikálu Hello Dolly, za kterou obdržela Cenu Thálie. Výčet uměleckých aktivit této talentované a skromné ženy je rozsáhlý. Nejen, že dodnes vystupuje ve většině divadelních představení, ale stačila natočit pro děti CD Zpívánky, je autorkou několika pohádkových knížek. A k saxofonu přidala i bravurní hru na dalších pěti hudebních nástrojích.

Mohlo by se vám také líbit...