Žena

Když se z ženy stane matka

Bolí to
Ačkoliv slyšíte od každého, že narození dítěte je radost, pojí se s tím i problémy a bolest a to nejen fyzická, ale i psychická. Porodem to nekončí, budete rozbolavělá, nevyspalá, chvilkami si budete připadat ošklivá. Budou Vás napadat myšlenky, že už Vašeho milého nemůžete přeci po tom všech přitahovat.
plačící miminko
Už to není jen o Vás
Ten malý tvoreček je na Vás plně závislý. Musíte jej nakrmit, když má hlad, utěšit jej když ho něco bolí. Padne na Vás ta krásná tíha zodpovědnosti a potřeba jej vše naučit v tomto pro něj nebezpečném a nepředvídatelném světě.
Vždy budete dělat něco podle ostatních špatně
Kritiku uslyšíte nejen od cizích osob, ale i od Vašich nejbližších. Budete pod nátlakem. Podle nich používáte špatné plíny, začínáte brzy s příkrmy. Často se setkáte z názory „Miminko se musí nechat vyplakat. Proč používáš nosítko, vždyť přeci tím dítě rozmazlíš.“ Pamatujte na to, že se musíte řídit především svým instinktem a tato doporučení berte s rezervou.
matka s dítětem
Nemusíte být dokonalá
Dokonalá matka má vše pod kontrolou. Vždy se správně obléká, má navařeno, naklizeno a vše dělá s úsměvem. Ačkoliv tohle všechno zní velmi dobře, dokonalost není ani praktická ani dosažitelná. Kolikrát se stane, že se budete snažit o to, abyste vše z těchto jmenovaných věcí, a následně se budete trápit tím, že se Vám to nepodařilo. Pravdou ale je, že žádná matka nemá vše pod kontrolou.
Nezapomeňte si udělat i čas na sebe
Budete mít pocit, že z toho všeho Vám začne hrabat. Budete muset zvládat více věcí naráz, přemýšlet o tom, co vše je potřeba obstarat ohledně maličké/ho. Abyste zvládala koloběh kolem děťátka, je potřeba občas i na chvíli vypnout. Dejte miminko partnerovi aspoň na chvilku na hlídání, navštivte kadeřnici, zajděte si na kávu či skleničku vína. Uvidíte hned, jak se Vám budou mateřské povinnosti zvládat o poznání lépe a i Vaše děťátko Vám za to poděkuje.

Mohlo by se vám také líbit...