Služby

Rekonstruujeme topnou soustavu

Kdybychom bydleli na Tahiti, možná by mnozí z vás neměli ani tušení, co je to sníh a mráz, a kdyby vám někdo vyprávěl, že déle, než pět měsíců v roce obléká svetry a zimní bundy a v bytě uvádí do provozu topnou soustavu, bylo by to k neuvěření. Musíme však přijmout fakt, že Česká republika se nachází v mírném zeměpisném pásmu, a že se tu musíme postarat o vytápění, které mimo jiné vyžaduje nemalé finanční náklady.

instalatér na toaletách

A právě peníze, které protopíme, a svým způsobem se vždy jedná o investici nevratnou, jsou jedním z důvodů, proč se snažíme za vytápění různým způsobem ušetřit. Někteří lidé to řeší po svém – uzavírají ventily topení a snižují teplotu v místnosti, tím pádem omezují svůj bytový komfort, ovšem https://www.linguee.cz/%25C4%258De%25C5%25A1tina-angli%25C4%258Dtina/p%25C5%2599eklad/p%25C5%2599ijmout%2Bnab%25C3%25ADdku.html ten, kdo má možnost do vytápění zasáhnout, např. v rodinném domě, obrací pozornost k levnějším topným zdrojům. Kupříkladu k topení dřevem a ke koncepci podlahového vytápění.

povolání instalatéra

Z podlahového topení mají někteří lidé strach, ačkoli je obecně známo, že je ekonomičtější a také komfortnější. Prohřívá celou podlahu velice rovnoměrně a teplo se odtud šíří do objemu místnosti mnohem lépe, než z radiátorů, a zároveň není nutné vyhřívat vodu v podlahovém potrubí na tak vysokou teplotu, jak je tomu právě v radiátorech. Proč tedy mají lidé strach nechat si topení v podlaze nainstalovat ve svém rodinném domě či na chalupě?

Důvod je zřejmý – obávají se možných technických závad, zejména prasklin potrubí či armatur zalitých do betonu. Dříve byl tento důvod oprávněný, protože objevit trhlinu v trubkách, když se vám vodou zalila celá podlaha, nebylo jednoduché, obvykle to vyžadovalo rozbourat větší část obytného prostoru, a náklady na opravu jedné prasklinky byly až astronomické. Dnes se to však řeší jinak, mnohem efektivněji a rychleji. Instalatéři kanalizace-instalateri.cz mají k dispozici formovací plyn a poslechové tyče Hykron, jimiž odhalí defekt s neobyčejnou přesností, a není pak nutné nic bourat, pouze odkrýt malý kousek podlahy, a závadu operativně odstranit během pár hodin.

Mohlo by se vám také líbit...