Produkty

Další využití extra panenského olivového oleje

V současné době se již velké množství lidí zajímá o zdravou výživu a uvědomuje si, jak zásadní vliv na náš život má konzumace některých potravin. Dávají přednost celozrnným obilovinám před bílým pečivem, konzumují více čerstvé zeleniny a namísto sladkostí si dopřejí raději sušené ovoce s ořechy. Zároveň ví, že nejzdravějšími tuky na trhu jsou za studena lisované rostlinné oleje v BIO kvalitě. K nim patří samozřejmě i extra panenský olivový olej.

olivový olej

Plody olivovníku patří k nejzdravějším potravinám, které známe, a vsadit na olej lisovaný z oliv je dobrá volba. Obsahuje velmi mnoho výživových prvků, například vitamín E, vitamín K1, kyselinu olejovou, známou jako „Omega-9“, stopové prvky a minerály, např. vápník, hořčík, železo, měď, draslík, zinek a fosfor, a mimo jiné další antioxidační sloučeniny, např. beta karoten. Tyto látky do organismu vstřebáváme skrze trávicí trakt, ale existuje ještě jedna možnost, jak je dostat do těla – pokožkou.

žena po masáži

Kosmetika a masáže

Mnozí lidé po koupeli v chlorované vodě ošetřují pokožku různými krémy. Bývá to nezbytné, neboť chlór dokáže povrch těla značně vysušit a narušit vnitřní strukturu kožní tkáně. Velmi pak záleží na tom, o jaké krémy se jedná, jaké je jejich složení a jaký nám tudíž přináší užitek. Ten bývá ale mnohdy sporný, protože běžná kosmetika obsahuje řadu nežádoucích příměsí, takže pak zbytečně vyhazujeme peníze za něco, co v podstatě téměř neúčinkuje.

Vyzkoušejte raději olivový olej. Musí být pochopitelně kvalitní – lisovaný za studena, extra panenský a v BIO kvalitě. Jinak to nebude mít požadovaný efekt. A kde všude lze olivový olej využít?

Vtírání do pokožky po koupeli – o tom již byla řeč a je možné jej vetřít na povrch celého těla – dle vašich preferencí.

Mytí nádobí a vytírání podlahy – po kontaktu se saponáty je rovněž pokožka vysušená a olivový olej je skvělou volbou i v takovéto situaci.

Masáže – olivové oleje se hodí i pro veškeré druhy masáží od sportovních až po relaxační anebo reflexní terapii na bosých chodidlech.

Mohlo by se vám také líbit...