Produkty

Trampolíny vás mohou zbavit i potíží s plochou nohou

Pobolívá vás často hlava, trpíte bolestmi bederní páteře, bolí vás kolenní klouby či kotníky, máte trávicí obtíže, strádáte depresemi, jste nadmíru unavení a dělá vám značné potíže pohybovat se pěšky po ulici? Jednou z příčin takovýchto obtíží jsou ploché nohy.

V jakém stavu je vaše příčná a podélná klenba chodidel? Možná by stálo za úvahu, pokud jímáte podezření, že vaše chodidla nejsou vyklenutá do krásného oblouku, ale spíše rovná, navštívit odborníka, aby vám poradil s léčbou a následně s prevencí. Ploché nohy totiž nejsou jen defekt, který je nevzhledný, ale jde tu o mnohem víc, ve hře je vaše celkové zdraví, a to včetně lymfatického a imunitního systému. Za prvé jsou vaše chodidla propojena se všemi orgány v těle prostřednictvím nervových vláken a jejich nevhodnou stimulací může docházet k jejich přetěžování, a za druhé špatné držení těla při chůzi deformuje klouby i páteř a zároveň se odráží i na orgánech trávicí soustavy, na krevním oběhu a nervové soustavě.

skákání na trampolíně

Začněte s aktivním pohybem na trampolíně

Záměrně tu neuvádíme, abyste se obuli do tenisek a začali venku běhat, což je sice chvályhodné, ale pro vaše ploché nohy je to další značná zátěž. Musíte se naopak vyzout a chodit venku častěji naboso (zpočátku jen chodit, ale neběhat) a zároveň byste měli každý den alespoň pět, deset minut (střídavě po několika minutách) skákat na trampolíně pro děti.

děti na trampolíně

Skákání rovněž provozujte bez bot (a bez ponožek), tím se výrazně začnou posilovat svaly, které udržují klenbu ve správném tvaru. Cvičení na trampolíně je vhodné jak pro dospělé, tak i pro děti, jde totiž o napodobeninu přirozeného pohybu, který vykonávali venku naši předkové ještě před tím, než průmyslová revoluce obula člověka do obuvi a ten v ní tráví většinu denní doby.

Čím více budete chodit venku (hlavně na vhodném nerovném povrchu, např. po trávníku či v lese) bosí, a čím více si vypomůžete trampolínou, tím dokonalejší bude tvar vašich chodidel a uvidíte, že se to odrazí i na vaší psychické a fyzické kondici.

Mohlo by se vám také líbit...