Zpestření denního života

Zpestření denního života

Cestujete rádi a hodně? Daleko, do ciziny, nebo raději brouzdáte kouty našeho Česka? Jo, já taky, všechno. Pojedu kamkoli, jen abych si mohla na chvíli oddechnout. Celá planeta nabízí řadu krásných zákoutí, České republiky nevyjímaje. Ale jak všechno stihnout? Průměrný Čech stráví v práci 35 let svého života. A mnozí z vás chtějí cestovat. Paradoxem však je, že na cestování buď nemáte čas, protože furt pracujete nebo na to nemáte finance. Anebo obojí.

hand-gf3c2d07ef_640

Proto tu sem já a dám vám pár tipů na výlety, ze kterých vás nebude bolet kapsa. A čas si na ně najdete klidně i v týdnu po práci. Mluvím o těch malých vyjížďkách, případně vycházkách, byť si to třeba zrovna v tuhle chvíli neuvědomujete, ale možnosti máte všude. Jsou to například rozhledny. V celé České republice je kolem 400 rozhleden. To je docela pěkná výzva. Můžete začít s těmi nejbližšími a postupně rozšiřovat vzdálenost. Vstup se většinou neplatí a když ano, je to minimum. Jediné, co tedy zaplatíte, je nafta nebo benzín. Nebo jízdné, jedete-li jiným dopravním prostředkem. Dále tu máme botanické zahrady, těch máme přibližně 55 v Čechách. Ty já mám v oblibě, jelikož sama v pěstování rostlin nejsem příliš zdatným člověkem. Tak se aspoň ráda podívám na všelijaké květiny a stromy. Jednoduše, je to vždy příjemným zpestřením dne. 

farm-g9ca5e0009_640

Pokud máte děti a pracujete třeba šest až osm hodin denně, jistě oceníte mini zoo. To může být třeba jen ohrádka s ovcemi, kozami, kachnami. Máte tak skvělou příležitost vzít děti na čtvrt hodinky ven a zároveň se zbavit ztvrdlého pečiva. Děti nakrmí kůzle, pohladí si ovečku a zabere vám to jen opravdu krátký čas. Nemusíte na celý den do zoologické zahrady, současně však ani nemusíte dětem zatrhnout zábavu. Poslední, co tu pro vás mám, je obyčejná vyhlídka. V případě, kdy jste unaveni, ale pořád ne natolik, abyste se jen váleli, rovněž se vám ale nechce nic vymýšlet. Stačí vzít psa, přítele, kamaráda a vyrazit na nejbližší vyhlídku ve vašem okolí. Však Google mapy vám ochotně poradí.