Produkty

Dveře ze skla? Proč ne?

Sice je tento článek uveden tak, že se má týkat problematiky dveří, dovolím si text rozšířit i o další, především interiérové prvky. Mohou to být různé stěny a zástěny. Vše se dá vyrobit ze skla.

Sklo jako takové je v poslední době, čím dál tím populárnější alternativou ke všem klasickým a široce rozšířeným materiálům. Začíná se prosazovat i tam, kde se dříve používalo především dřevo, nebo pro zdi a zástěny například sádrokarton. Sádrokartonová příčka má však oproti sklu jednu obrovskou nevýhodu. Je neprůhledná a tak velice citelně omezuje prostor.

Skleněná zástěna

Někde se tato vlastnost hodí, jinde však ne. Skleněná zástěna nebo přímo stěna, pokud je vyrobena z transparentního skla, umožňuje sledovat i dění za stěnou, což dává pozorovateli určitou dávku svobody.

Na první pohled by se dalo říci, že se hodí především do velkých multikancelářských prostor, ale toto není jediné využití. Skleněné stěny a zástěny velice dobře fungují i v prostorech, kde pro jejich velikost je nutné také usměrnit proudění vzduchu. To je například stěna kolem jezdících schodů v nákupních centrech.

Skleněná stěna

Dále se zástěny používají například také v koupelnách, kde oddělují sprchovací část od ostatního zařízení koupelny. Sprchové kouty mohou mít zasouvací skleněné dveře, nebo i klasické otevírací s panty, které jsou většinou vyrobeny z nerezové oceli.

Vůbec skleněné dveře a zástěny mohou být luxusním doplňkem celého interiéru. Jsou pevné, na první dojem bezpečné a nehlučné, díky promyšleným dorazům

Sklo, které se používá na dveře, zástěny a stěny není jen tak obyčejné sklo. Jde o bezpečnostní, lepené sklo, které jen tak něco neporuší. Pokud by ovšem došlo, k nějakému silnému úderu, sklo se nerozbije na miliony střepů, ale pouze se na něm objeví pavučina prasklin. Sklo také nemusí být vždy čiré ani průhledné. Může být tónováno, může být kouřové nebo mléčné. Kalená skla mohou být i různě barevná. Zajímavé je i pískování různých dekorů.

Mohlo by se vám také líbit...